RADIOWIZJOGRAFIA / RTG PANTOMOGRAFICZNE / TOMOGRAFIA KOMPUTEROWA (CBCT)

CBCT 3D to współcześnie jedna z najszybszych i najdokładniejszych metod diagnozowania pacjenta, znajdująca swe zastosowanie w każdej dziedzinie z zakresu stomatologii.

Jest to jedyne badanie obrazowe ukazujące zarówno tkanki miękkie jak i struktury kostne. Badanie CBCT jest bardzo ekonomiczne gdyż jedno badanie CBCT zastępuje zdjęcia zębowe, panoramiczne, cefalometryczne oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Obróbka danych pochodzących z CBCT dostarcza lekarzowi nawet więcej informacji niż te wszystkie zdjęcia razem wzięte. Innowacyjność CBCT polega na zastosowaniu stożkowej wiązki promieniowania, która naświetla badaną objętość pacjenta w czasie pojedynczego (a nie wielokrotnego!) obrotu wokół jego głowy, jak ma to miejsce w tradycyjnej szpitalnej tomografii komputerowej, co powoduje znaczne zmniejszenie dawki promieniowana a tym samym zwiększa bezpieczeństwo pacjenta. Część ruchoma aparatu obraca się wokół głowy o 360 stopni wykonując serię projekcji.

Badanie trwa kilkanaście sekund. Powstaje wtedy od 300 do 600 obrazów! Detektory rejestrują je z różnych stron dając w rezultacie trójwymiarowy obraz, który może być przetwarzany na nieskończoną ilość sposobów, dając lekarzowi niesamowite możliwości diagnostyczne. Ciążą jest jedynym przeciwwskazaniem do wykonania tego badania.

Klimatyzowane pomieszczenia
Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych
Płatność kartami