PIERWSZA WIZYTA W GABINECIE

Rozpoczyna się zebraniem wywiadu ogólnolekarskiego, przeprowadzeniem badania wewnątrzustnego, wykonaniem diagnostyki radiologicznej, skończywszy na przedstawieniu planu leczenia. Kompleksowe plany leczenia wykonywane są na szczegółowych konsultacjach w oparciu o zdjęcia rtg, tomografię komputerową szczęki i żuchwy, modele diagnostyczne, rejestrację zwarcia za pomocą łuku twarzowego, nawoskowanie diagnostyczne oraz zdjęcia wykonywane aparatem cyfrowym.

Gabinet dentystyczny we Włocławku

Pierwsza wizyta u dentysty jest dla większości pacjentów trudnym egzaminem. Jednak nasz gabinet dentystyczny we Włocławku, to miejsce, gdzie każdy z pacjentów może czuć się przede wszystkim bezpiecznie, a także komfortowo.

Nasz dentysta we Włocławku przeprowadzi wszelkie niezbędne badania lekarskiej, które pomogą zaplanować przebieg leczenia. Diagnostyka to kluczowy elementem i to od niej zaczynamy planowanie leczenia pacjenta. Gabinet dentystyczny we Włocławku to miejsce, gdzie do dyspozycji lekarzy są najnowsze urządzenia stomatologiczne, wykorzystujące nowoczesne technologie. Nasz dentysta we Włocławku stosując technikę tomografii komputerowej, wykorzystując modele diagnostyczne i zdjęcia żuchwy, bardzo szybko ustali źródło problemu i zastosuje odpowiednie metody leczenia.

Co wziąć ze sobą na wizytę?

Pierwszym wykonywanym badaniem jest cyfrowe zdjęcie zębów. W naszej pracowni znajdują się urządzenia najnowszej generacji, które pozwalają na uzyskanie niezwykle precyzyjnych wyników. Pozwala to na ogólną ocenę stanu uzębienia, a także na dokładne zaplanowanie leczenia protetycznego, implantologicznego czy ortodontycznego. W każdym z naszych gabinetów jest też dostępny nowoczesny rentgen cyfrowy, który umożliwia wykonanie zdjęcia wybranemu zębowi. Wszystkie te zabiegi są w pełni bezpieczne dla pacjenta i umożliwiają zaordynowanie specjalistycznego i trafnego leczenia. Dzięki nim pacjent nie tylko szybciej uzyska pomoc, ale też może być pewien, że sam proces leczenia będzie mniej kosztowny i bezbolesny. W ten sposób chcemy zminimalizować dyskomfort z powodu koniecznego leczenia zębów.

 

Pantomogram zębów – wskazania

Spotkanie dentystą standardowo rozpoczyna się od wykonania cyfrowego zdjęcia pantomograficznego. Nasza pracownia rentgenowska najnowszej generacji, pozwala na precyzyjną, cyfrową diagnostykę. Do najczęstszych wskazań zalicza się jednak ogólna ocena stanu zdrowia zębów (próchnica, jakość wypełnień, jakość leczenia kanalowego), planowane leczenie protetyczne, implantologiczne i ortodontyczne, planowany zabieg usunięcia zębów zatrzymanych a także choroby przyzębia (ocena stopnia ich zaawansowania).

 Niekiedy na zdjęciu pantomograficznym lekarz może również przypadkowo wykryć zmiany, które nie dają żadnych objawów, takie jak torbiele, korzenie pozostawione po niekompletnych ekstrakcjach a nawet nowotwory. Panorama zębów wykonywana jest również pacjentom spoza naszego gabinetu, zapraszamy na zdjęcie pantomograficzne zębów wszystkich pacjentów.

 

Zdjęcie RTG

W każdym gabinecie dostępny jest również rentgen cyfrowy (RVG) pozwalający na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego każdego wybranego zęba.

 

Czy zdjęcia rentgenowskie zębów są bezpieczne?

Przeciętna dawka przy wykonywaniu małego zdjęcia zęba na kliszy wynosi od 1,6 do 9 mikrosievertów. Dla porównania zdjęcia klatki piersiowej to 100μSv, zdjęcie jamy brzusznej 560μSv, badanie urograficzne 3500 μSv. Co ciekawe, nawet telewizor rocznie emituje około 100 μSv. Wykorzystywanie techniki cyfrowej zamiast kliszy fotograficznej pozwala zredukować promieniowanie nawet o 70%.  Co więcej podczas badania pacjenta ochrania specjalny fartuch, który stanowi dodatkową barierę

 

Klimatyzowane pomieszczenia
Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych
Płatność kartami