LECZENIE PROTETYCZNE

Protetyka – pełen zakres

Dostępny jest nas pełny zakres uzupełnień protetycznych. Pracujemy wyłącznie renomowanymi laboratoriami technicznymi. Wykonujemy korony ceramiczne, mosty, wkłady, nakłady, licówki porcelanowe, różnego rodzaju uzupełnienia ruchome (protezy).

Protetyka – korony i nakłady

KORONA PROTETYCZNA to uzupełnienie, które całkowicie szczelnie pokrywa ząb lub implant zębowy. Potrzebne jest w przypadku rozlegle zniszczonych zębów. Jest ono na stałe cementowane specjalnie przygotowanym zębie i odbudowuje jego pierwotną formę, dając przy tym możliwość korekty kształtu i koloru odbudowywanego zęba.

Korony wykonywane są z różnych materiałów kosmetycznych w laboratoriach protetycznych. Po odpowiednim przygotowaniu zęba polegającym na zlikwidowaniu wszelkich podcieni i wyprofilowaniu delikatnie zbieżnego kształtu ścian, zwężającego się ku powierzchni zgryzowej, pobierany jest w jamie ustnej wycisk, potrzebny do stworzenia modelu, na którym technik dentystyczny modeluje koronę. Przez cały czas oczekiwania na ostateczną pracę, ząb zaopatrzony jest w estetyczną koronę tymczasową. Gotowe uzupełnienie odsyłane jest do gabinetu dentystycznego i po przymierzeniu i kontroli jest na stałe osadzane na zębie.

 

Protetyka - Mosty

Pozwalają na odbudowę brakujących zębów wykorzystując pozostałe zęby własne pacjenta. Zęby własne, które przeznaczono pod most protetyczny nazywane są zębami filarowymi. Zęby filarowe okoronowuje się (wykonuje się na nie korony protetyczne), a zęby brakujące pomiędzy zębami filarowymi uzupełnia się w postaci przęsła zamocowanego pomiędzy koronami zębami filarowych.

Mosty protetyczne są rodzajem uzupełnień stałych czyli takich, które są na stałe zamocowane w jamie ustanej przy wykorzystaniu zębów własnych - po zacementowaniu przez lekarza protetyka pacjent nie ma możliwości samodzielnego ich wyjęcia. Z tego względu mosty protetyczne mają wiele zalet:

• mosty protetyczne przenoszą siły żucia sposób fizjologiczny, na ozębną zębów filarowych, przez co są łatwe do zaakceptowania i zapewniają duży komfort użytkowania - tak jak nie czuje się różnicy gryząc zębami z wypełnieniami, tak samo komfortowe jest gryzienie za pomocą mostu protetycznego

• mosty protetyczne są zamocowane na stałe, co również ułatwia akceptację oraz poprawia komfort użytkowania

• mosty protetyczne są uzupełnieniami estetycznymi (są wykonywane z wykorzystaniem koron porcelanowych lub pełnoceramicznych) - prawidłowo wykonany most niczym nie wyróżnia się przy uśmiechu

 

NAKŁAD (ONLAY/INLAY) wykorzystywany jest gdy próchnica lub złamanie obejmuje taki obszar zęba gdzie odbudowa plombą jest niemożliwa lub niekorzystna ze względu na znacznie gorsze rokowanie wynikające z właściwości mechanicznych a także z ograniczeń technicznych bezpośredniej odbudowy zęba w jamie ustanej pacjenta (wilgoć, brak możliwości nadania odpowiedniego kształtu czy uzyskania szczelnego połączenia między zębem a wypełnieniem).

Ten typ odbudowy stosowany jest celem wykorzystania pozostających wartościowych zdrowych fragmentów zęba, które musiałyby być usunięte w przypadku odbudowy zęba korona protetyczną.

Uzupełnienia te wykonywane są najczęściej z kompozytu laboratoryjnego, porcelany lub złota.

Różnice między uzupełnieniami typu Inlay a Onlay to zasięg odbudowy, który w przypadku uzupełnienia Onlay obejmuje równi utracone guzki zęba. Inlay dotyczy zębów zniszczonych w mniejszym stopniu.

Cena tego typu uzupełnień znacznie przewyższa cenę tradycyjnych wypełnień, jednak są one doskonałą alternatywą ze względu na świetną estetykę, właściwości mechaniczne, odporność na panujące warunki zgryzowe, szczelność brzeżną, kształt powierzchni stycznych z sąsiednimi zębami i brzegów przydziąsłowych, lepsze warunki higieniczne.

 

 

Protetyka – licówki

LICÓWKI  to bardzo cienkie płatki porcelany lub kompozytu, cementowane na stałe na wargowej powierzchni zębów służącej poprawie estetyki - koloru i kształtu zębów. Wskazaniami do wykonywania tego rodzaju protetyki są zęby przebarwione, mające wiele wypełnień, zęby starte, z wadą budowy szkliwa, zęby nieznacznie stłoczone.

Wykonanie licówek jet to najmniej inwazyjny zabieg dający spektakularny efekt.

Licówki kompozytowe mogą być wykonane na jednej wizycie, bezpośrednio w ustach pacjenta. Mogą być również wykonane na modelach przez technika dentystycznego, w laboratorium protetycznym. 

Licówki porcelanowe wykonywane są wyłącznie metodą pośrednią ze względu na konieczność napalania porcelany w specjalnych piecach.

 

 

Klimatyzowane pomieszczenia
Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych
Płatność kartami