STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

Stomatologia zachowawcza i estetyczna we Włocławku

Najczęściej występującą chorobą zębów jest próchnica, która powoduje demineralizację i rozpad twardych tkanek zęba. To właśnie jej zapobieganiem jak również leczeniem jest następstw zajmuje se stomatologia zachowawcza. Próchnica bowiem jest główną przyczyną zniszczenia zębów, a w rezultacie nawet ich utraty.

ramach stomatologii zachowawczej estetycznej oferuję wypełnienie ubytków pochodzenia próchnicowego i niepróchnicowego materiałami do wypełnień najnowszej generacji, najczęściej nanohybrydowym materiałem kompozytowym. Różnorodna paleta barw i przezierności tych materiałów pozwala na idealne dopasowanie wypełnienia do rzeczywistego koloru zęba tak, aby odbudowy utraconych tkanek zębów były jak najbardziej naturalne i estetyczne.

Zabiegi wykonywane są w koferdamie (współczesny koferdam to arkusz gumy rozpięty na ramce, szczelnie okalający ząb, dzięki któremu lekarz dentysta może zabezpieczyć leczony ząb przed dostępem wilgoci) i w powiększeniu

Stomatologia zachowawcza Włocławek

Stomatologia zachowawcza we Włocławku to możliwość leczenia ubytków w jamie ustnej powstałych w wyniku próchnicy, urazów i patologicznych zderzeń zębów. Dzięki wczesnej diagnozie i usunięciu poważnie zmienionych tkanek zęba można uniknąć powikłań związanych z bólem zęba, co prowadzi do konieczności leczenia kanałowego. Żywy ząb jest znacznie cenniejszy niż ząb leczony kanałem, dlatego leczenie kanałowe jest naszym ostatecznym rozwiązaniem po wyczerpaniu wszystkich innych metod leczenia zachowawczego (takich jak biologiczne leczenie odwracalnego zapalenia miazgi). Leczenie endodontyczne (kanałowe) polega na usuwaniu zapalnej celulozy z jamy zęba i jego kanałów i jest stosowane w przypadku próchnicy powikłanej zapaleniem, martwicą lub zgorzelem (rozpadem) celulozy dentystycznej.

Stomatologia zachowawcza Włocławek

Stomatologia estetyczna we Włocławku to z kolei możliwość zachowania pełnego komfortu, jeśli chodzi o uzębienie i wygląd. Często jest to jedyna i ostatnia szansa na uratowanie zęba. Nasi lekarze robią wszystko, co możliwe, aby zapewnić prawidłowe dopasowanie i szczelne wypełnienie kanałów dentystycznych.

Klimatyzowane pomieszczenia
Lokal przystosowany dla niepełnosprawnych
Płatność kartami